header 1000

A+ A A-

Model MCT - tichá chladicí věž

Chladicí věže série MCT vychází z koncepce sklolaminátového pláště, který současně tvoří nosnou konstrukci. Sklolaminátový plášť je odolný vůči UV záření a vysokým teplotám chladicí vody, která může být do zařízení přivedena. Použitím sklolaminátu pro nosnou konstrukci se jedná o nekorodující chladicí věž s nízkou hmotností.
Výrobní řada série MCT obsahuje 21 modelů pro chladicí výkon od 28 kW do 1500 kW. Vzhledem k počtu modelů pro toto rozmezí chladicího výkonu je vždy možné navrhnout optimální velikost chladicí věže pro požadované parametry chlazení a odvedení chladicího výkonu.
Série MCT je dodávána na žárově zinkovaném ocelovém rámu, který spojuje konstrukci s radiálním ventilátorem, jenž je osazen na boku spodní části. Radiální ventilátor tlačí do chladicí věže vzduch, který jí prochází a v její horní části je přes odlučovače kapek odveden do okolního prostředí. Princip chlazení je stejný jako při použití axiálního sacího ventilátoru, jen vzduch není do czařízení nasáván, ale tlačen. Pro omezení hlučnosti radiálního ventilátoru je osazen tlumící kryt.
Použitím chladicích věží série MCT je reálné dosažení hladiny akustického tlaku 40 dB(A) ve vzdálenosti 30 – 40 m (v závislosti na použité technologii).

 

Hlavní výhody konstrukce chladicích věží série PME-E:

  • nízká hlučnost
  • optimální velikost vzhledem k požadovanému výkonu
  • nízká provozní hmotnost
  • dlouhá životnost a odolnost proti korozi
Model MCT – sklolaminátová nízkohlučná chladicí věž s otevřeným systémem chlazení
mct_vez.jpg

mct_desky.jpg1. Desky chladicí výplně, materiál PP (alt. PVC), rozteč desek 12 mm (alt. 19 mm)
U otevřeného způsobu chlazení je pro zajištění maximálního chladicího výkonu nutné zajistit co největší plochu, ze které se bude chlazená voda odpařovat do proudícího vzduchu. Z tohoto důvodu jsou v chladicí věži osazeny speciálně tvarované desky, které mají vroubkovaný povrch pro poskytnutí maximální plochy pro odpařování vody. Jednotlivé desky jsou k sobě svařovány nebo stloukány do větších bloků z důvodu usnadnění manipulace při montáži, případném servisu.

 

Možnost dodání pro:

  • Čistou vodu
  • Částečně znečištěnou vodu
  • Velmi znečištěnou vodu
mct_konstrukce.jpg2. Konstrukční materiál je laminát
Nosnou konstrukci tvoří samonosná laminátová skořepina. Na vnější straně laminátové konstrukce je povrchová ochrana s ochranou proti vlivům UV záření. Vnitřní stěna je odolná proti vlivům vysokých teplot chlazené vody. Konstrukce obsahuje servisní okno pro zajištění kontroly stavu vnitřní části . Celá konstrukce je osazena na základovém přepravním rámu, který spojuje chladicí věž a radiální ventilátor. Materiál základového rámu je žárově zinkovaná ocel.
mct_trysky.jpg3. Sada rozstřikovacích samočištících trysek, materiál polypropylen
Každé z ramen vnitřního rozvodu vody je osazeno sadou trysek, která rozstřikuje vodu na chladicí vestavbu. Voda v tryskách rotuje, čímž vyplavuje případné usazeniny nerozpustných látek obsažených v chladicí vodě a brání tak jejich ucpávání. Pro silně znečištěnou vodu je možné dodat speciální trysky určené pro tento druh provozu.
mct_ventilator.jpg4. Radiální tlačný ventilátor s el. motorem
Ve spodní části je osazen radiální tlačný ventilátor, který zajišťuje proudění vzduchu do chladicí výplně. Ventilátorová jednotka je tvořena el. motorem, řemenovým převodem a radiálním ventilátorem. Základní provedení obsahuje jedno-otáčkový el. motor, který je možné osadit externím frekvenčním měničem pro plynulou regulaci otáček ventilátorové jednotky a tím i plynulou regulaci výkonu. Radiální ventilátor, řemenový převod a el. motor jsou odhlučněny pomocí tlumícího krytu.


Chladicí věž MCT je dále osazena:

 

Potrubní rozvod chlazené vody, materiál PVC (alt. polypropylen)
Pro zajištění maximálního chladicího výkonu je nutné optimální rozstříknutí chlazené vody na plochu chladicí vestavby. K tomuto slouží vnitřní rozvod vody, který rozvádí vodu z hlavního připojovacího potrubí na jednotlivá ramena vnitřního rozvodu vody.

 

Sběrná nádrž Pro svedení vody z chladicí vestavby do potrubí ochlazené vody je ve spodní části chladicí věže osazena záchytná vana.

 

Zachycovač kapek (eliminátor), materilál PP (alt. PVC)
Rozstříknuté kapičky vody se dostávají do proudícího vzduchu a je nutné minimalizovat množství vody, která tímto způsobem odchází z chladicí věže. Z uvedeného důvodu jsou v horní části osazeny eliminátory. V eliminátorech dochází vlivem změny rychlosti a směru proudícího vzduchu k zachycení kapiček vody, které se následně vracejí zpět. Materiál eliminátorů je PVC nebo PP.

 

Základní možnosti použití

  • Chlazení klimatizačních jednotek
  • Chlazení pro vzduchotechniku
  • Chlazení kompresorů
 
mct_vez_01.jpgmct_vez_02.jpg

Výběr z galerie

Design © eListing.cz 2013 | Všechna práva vyhrazena