header 1000

A+ A A-

Série PMM

Popis konstrukce chladicí věže série PMM

Chladicí věže série PMM vychází z koncepce nosné žárově zinkované ocelové konstrukce z profilované oceli (tloušťka materiálu 5 až 7 mm, žárově zinkováno 600 g/m2). Uvedeným způsobem je zajištěna odolnost vůči okolnímu prostředí a vlivům chlazené vody. Ocelová konstrukce chladicí věže je opláštěna sadou laminátových sendvičových desek, které jsou odolné vůči vlivům UV záření a teplotám chladicí vody. Pro usnadnění případných servisních prací uvnitř chladicí věže jsou osazeny servisní vstupy, které umožňují vstup do jednotlivých sekcí. Ocelová konstrukce chladicí věže může být dodána v nerezovém provedení materiál AISI 304.
Výrobní řada chladicích věží série PMM je určena pro odvádění větších chladicích výkonů a obsahuje 8 modelů pro chladicí výkon od 1000 kW do 7300 kW. Chladicí věže série PMM je možné montovat do celku obsahující více jednotlivých chladicích věží (buněk). Uvedeným způsobem je možné odvedení velkých chladicích výkonů. Velikost tohoto kompaktu chladicích věží potom závisí na požadovaném chladicím výkonu, velikosti a tvaru prostoru pro instalaci chladicích věží. Chladicí věže série PMM jsou vyráběny výhradně bez záchytné vany pro instalace na betonové akumulační nádrže. Na místo instalace jsou dodávány v částečně smontovaných celcích, což výrazně usnadňuje a urychluje dobu montáže na místě instalace. Chladicí věž série PMM může být dodána s nasávací částí (žaluzie a ocelová konstrukce), která tvoří prostor pro možnost nasávání okolního vzduchu do chladicí věže. Chladicí věž je potom osazena na tuto nasávací část, která ji zvedá nad horní okraj betonového bazénu. Druhou možností je dodávka chladicí věže bez nasávací část, kdy je chladicí věž osazena na betonové sloupy vycházející ze dna bazénu. Betonové sloupy a tvar bazénu potom nahrazují sací část chladicí věže.

 

Hlavní výhody konstrukce chladicích věží série PMM:

  • možnost sestavení jednotlivých věží do větších celků pro velké chladicí výkony
  • použití chladicí vestavby s roztečí desek 20 mm pro snížení rizika zanášení chladicí vestavby při instalaci v průmyslových lokalitách s možností zvýšené prašnosti okolí
  • nízkou cenu vzhledem k možnosti instalace na betonovou jímku bez záchytné laminátové vany pod každou chladicí věž (vana tvoří současně základ chladicí věže, který je vždy nutný pro jejich instalaci)
Série PMM – chladicí věž s otevřeným systémem chlazení
pmm_vez.jpg

pmm_ventilator.jpg1,2,3 Axiální sací ventilátor s el. motorem a převodovkou
Chladicí věž v horní části obsahuje axiální sací ventilátorovou jednotku pro zajištění proudění vzduchu uvnitř chladicí věže. Je tvořena el. motorem, převodovkou, spojovací hřídelí a ventilátorem. Alternativou může být použití převodovky osazené přímo na el. motor integrovanou do ocelového difuzoru nebo vícepólový pomaloběžný motor. Základní provedení obsahuje jedno-otáčkový el. motor, který je možné osadit externím frekvenčním měničem pro plynulou regulaci otáček ventilátorové jednotky a tím i plynulou regulaci výkonu chladicí věže. Další možností je osazení dvou-otáčkového el. motoru ventilátoru. Materiál lopatek ventilátoru je hliník, nebo laminát. Základní materiálové provedení difuzoru je laminát.

pmm_plosina.jpg4. Horní pochůzná plošina chladicí věže
Slouží pro možnost provádění kontrol a případných servisních úkonů na ventilátorové jednotce. Jako příslušenství k základní ceně je možné chladicí věž opatřit výstupním žebříkem na horní plošinu a zábradlím na obvodu horní plošiny chladicí věže.
pmm_potrubi.jpg5. Potrubní rozvod chlazené vody, materiál PVC (alt. polypropylen)
Pro zajištění maximálního chladicího výkonu je nutné optimální rozstříknutí chlazené vody na plochu chladicí vestavby. K tomuto slouží vnitřní rozvod vody, který rozvádí vodu z hlavního připojovacího potrubí na jednotlivá ramena vnitřního rozvodu vody.
pmm_trysky.jpg6. Sada rozstřikovacích samočistících trysek, materiál polypropylen
Každé z ramen vnitřního rozvodu vody je osazenou sadou trysek, která rozstřikuje vodu na chladicí vestavbu. Voda v tryskách rotuje, čímž vyplavuje případné usazeniny nerozpustných látek obsažených v chladicí vodě a brání tak jejich ucpávání. Pro silně znečištěnou vodu je možné dodat speciální trysky určené pro tento druh provozu.
pmm_konstrukce.jpg7. Nosná konstrukce chladicí věže, materiál žárově zinkovaná ocel (alt. nerez)
Ocelová žárově zinkovaná konstrukce (za příplatek možné provedení AISI 304) v horní části osazena ventilátorovou jednotkou. Střední část tvoří chladicí vestavba.
pmm_oplasteni.jpg8. Sendvičové opláštění chladicí věže, materiál sklolaminát
Opláštění tvoří sendvičový 22 mm silný panel. Tento typ panelu je vyroben s dvojitou laminátovou stěnou, ve které je vložen podpůrný materiál. Laminátová stěna je opatřena ochrannou gel-vrstvou proti vlivům UV záření, případně vysokým teplotám chlazené vody a poškození v důsledku vlivů agresivních látek obsažených v chlazené vodě. Popsaným řešením je zajištěna vysoká mechanická odolnost a dobrá absorpce hluku proudící vody uvnitř chladicí věže. Stěna chladicí věže je opatřena servisním vstupem.
pmm_stena.jpg9. Kompletní odnímatelná stěna chladicí věže
Pro zajištění přístupu do chladicí věže je jedna ze stěn odnímatelná nebo osazena servisním vstupem.

pmm_desky.jpg10. Desky chladicí výplně, materiál PP (alt. PVC, rozteč desek 20 mm (alt. 12 mm))
U otevřeného způsobu chlazení je pro zajištění maximálního chladicího výkonu nutné zajistit co největší plochu, ze které se bude chlazená voda odpařovat do proudícího vzduchu. Z tohoto důvodu jsou v chladicí věži osazeny speciálně tvarované desky, které mají vroubkovaný povrch pro poskytnutí maximální plochy pro odpařování vody. Jednotlivé desky jsou k sobě svařovány, nebo stloukány do větších bloků z důvodu usnadnění manipulace při montáži, případném servisu.

Možnost dodání pro:

  • Čistou vodu
  • Částečně znečištěnou vodu
  • Velmi znečištěnou vodu
pmm_eliminator.jpg11. Zachycovač kapek (eliminátor), materiál PP (alt. PVC)
Rozstříknuté kapičky vody v chladicí věži se dostávají do proudícího vzduchu a je nutné minimalizovat množství vody, která tímto způsobem odchází z chladicí věže. Z uvedeného důvodu jsou v horní části pod ventilátorovou jednotkou osazeny eliminátory. V eliminátorech dochází vlivem změny rychlosti a směru proudícího vzduchu k zachycení kapiček vody, které se následně vracejí zpět do chladicí věže. Materiál eliminátorů je PVC nebo PP.
pmm_zaluzie.jpg12. Žaluzie v prostoru přívodu vzduchu do chladicí věže, materiál PVC
Žaluzie zajišťují rovnoměrný přívod vzduchu do celé plochy chladicí vestavby a zabraňují úletům ochlazené vody mimo vanu chladicí věže.

Instalace na betonovou jímku:

pmm_jimka_01.jpgpmm_jimka_02.jpgpmm_jimka_03.jpg

Instalace na plastovou jímku:

pmm_plast.jpg

Zobrazeno: 3734

Výběr z galerie

Design © eListing.cz 2013 | Všechna práva vyhrazena