header 1000

A+ A A-

Model PMS

Chladicí věže série PMS vychází z koncepce sklolaminátového pláště, který současně tvoří nosnou konstrukci chladicí věže.

Sklolaminátový plášť je odolný vůči UV záření a vysokým teplotám chladicí vody, která může být do chladicí věže přivedena. Použitím sklolaminátu pro nosnou konstrukci je zajištěna vysoká odolnost proti korozi a nízká hmotnost. Použití odolné sklolaminátové skříně chladicí věže vede k její dlouhé životnosti a vysoké odolnosti proti vlivům okolního prostředí. Chladicí věže se sklolaminátovou konstrukcí mohou být použity i pro chlazení agresivní vody.
Výrobní řada chladicích věží série PMS obsahuje 13 modelů pro chladicí výkon od 18 kW do 480 kW. Vzhledem k počtu modelů pro toto rozmezí chladicího výkonu je vždy možné navrhnout optimální velikost chladicí věže pro požadované parametry chlazení a odvedení chladicího výkonu.
Chladicí věže série PMS je možné dodat včetně záchytné vany (možnost instalace na ocelové konstrukce, střechy atd.) nebo bez záchytné vany pro možnost instalace na betonový bazén. Při instalaci bez vany plní betonový bazén funkci základů chladicí věže a akumulační jímky.

Hlavní výhody konstrukce chladicích věží série PME-E:

  • optimální velikost chladicí věže vzhledem k požadovanému výkonu
  • nízká provozní hmotnost
  • dlouhá životnost a odolnost proti korozi
  • minimalizace el. příkonu axiálního ventilátoru pro odváděný chladicí výkon
  • nízká cenu vzhledem k použitým materiálům konstrukce chladicí věže, dlouhé životnosti a odolnosti proti vlivům okolního prostředí
Model PMS – sklolaminátová chladicí věž s otevřeným systémem chlazení
pms_vez.jpg
pms_ventilator.jpg1. Axiální sací ventilátor s el. motorem
Chladicí věž v horní části obsahuje axiální sací ventilátorovou jednotku pro zajištění proudění vzduchu uvnitř chladicí věže. Je tvořena el. motorem, na který je přímo osazen ventilátor. Základní provedení obsahuje jedno-otáčkový el. motor, který je možné osadit externím frekvenčním měničem pro plynulou regulaci otáček ventilátorové jednotky a tím i plynulou regulaci výkonu chladicí věže. Materiál lopatek ventilátoru je hliník nebo laminát.
pms_potrubi.jpg2. Potrubní rozvod chlazené vody, materiál PVC (alt. polypropylen)
Pro zajištění maximálního chladicího výkonu je nutné optimální rozstříknutí chlazené vody na plochu chladicí vestavby. K tomuto slouží vnitřní rozvod vody, který rozvádí vodu z hlavního připojovacího potrubí na jednotlivá ramena vnitřního rozvodu vody.
pms_trysky.jpg3. Sada rozstřikovacích samočistících trysek, materiál polypropylen
Každé z ramen vnitřního rozvodu vody je osazeno sadou trysek, která rozstřikuje vodu na chladicí vestavbu. Voda v tryskách rotuje, čímž vyplavuje případné usazeniny nerozpustných látek obsažených v chladicí vodě a brání tak jejich ucpávání. Pro silně znečištěnou vodu je možné dodat speciální trysky určené pro tento druh provozu.
pms_konsrukce.jpg4. Nosná konstrukce chladicí veže, materiál laminát
Nosnou konstrukci chladicí věže tvoří samonosná laminátová skořepina. Na vnější straně laminátové konstrukce chladicí věže je povrchová ochrana s ochranou proti vlivům UV záření. Vnitřní stěna je odolná proti vlivům vysokých teplot chlazené vody. Konstrukce chladicí věže obsahuje servisní okno pro zajištění kontroly stavu vnitřní části chladicí věže.
pms_chlad_deska.jpg5. Desky chladicí výplně, materiál PP (alt. PVC), rozteč desek 12 mm (alt. 19 mm)
U otevřeného způsobu chlazení je pro zajištění maximálního chladicího výkonu nutné zajistit co největší plochu, ze které se bude chlazená voda odpařovat do proudícího vzduchu. Z tohoto důvodu jsou v chladicí věži osazeny speciálně tvarované desky, které mají vroubkovaný povrch pro poskytnutí maximální plochy pro odpařování vody. Jednotlivé desky jsou k sobě svařovány nebo stloukány do větších bloků z důvodu usnadnění manipulace při montáži, případném servisu.

Možnost dodání pro:

  • Čistou vodu
  • Částečně znečištěnou vodu
  • Velmi znečištěnou vodu

pms_eliminator.jpg6. Zachycovač kapek (eliminátor), materiál PP (alt. PVC)

Rozstříknuté kapičky vody v chladicí věži se dostávají do proudícího vzduchu a je nutné minimalizovat množství vody, která tímto způsobem odchází z chladicí věže. Z uvedeného důvodu jsou v horní části pod ventilátorovou jednotkou osazeny eliminátory. V eliminátorech dochází vlivem změny rychlosti a směru proudícího vzduchu k zachycení kapiček vody, které se následně vracejí zpět do chladicí věže. Materiál eliminátorů je PVC nebo PP.

pms_nadrz.jpgpms_zaluzie.jpg7. Sběrná nádrž a žaluzie nasávacích otvorů

Chladicí věž je možné osadit na betonovou jímku nebo na vlastní vanu. V případě osazení na vanu slouží ke svedení vody z chladicí vestavby do potrubí ochlazené vody.
V případě dodávky chladicí věže s vanou jsou osazeny žaluzie pro zajištění dostatečného přívodu vzduchu do chladicí věže ve spodní části pod chladicí vestavbou. Žaluzie dále zabraňují odstřiku chlazené vody do okolního prostoru.

pms_vezsvanou.jpgpms_vezsvanou01.jpg

Instalace včetně záchytné vany
pms_vezbezvany.jpg

Instalace bez záchytné vany s demontovanými žaluziemi v nasávací části

Zobrazeno: 4406

Výběr z galerie

Design © eListing.cz 2013 | Všechna práva vyhrazena